काठमाडौँ– नेपाली समयअनुसार गएराति एक्कासी फेसबुकको सर्भर डाउन भएको थियो । चल्दाचल्दै एक्कासी फेसबुक चल्न थालेपछि कैयौँ फेसबुक प्रयोगकर्ताले सर्वप्रथम त, आफ्नो इन्टरनेट कनेक्शनमा दोष दिए । तर, केहि समयपछि सबैलाई थाहा भयो, यो त फेसबुककै समस्या हो । तर, यो समस्या नेपालमा मात्रै नभई अन्य विभिन्न मुलुकमा समेत देखिएको थियो । यद्यपि सोमबार राति फेसबुकसँगै इन्स्टाग्राम, ह्वाट्सएप, मेसेन्जर र ओकुलसले समेत काम गर्न छोडेका थिए।


ADVERTISEMENT


झन्डै ६ चलेको यो क्रमपछि मात्रै ६ घन्टापछि फेसबुकले प्राविधिक समस्या समाधान भएको र आफ्ना सबै सामाजिक सञ्जाल साइटरएपले काम गर्न थालेको जनाएको छ।


ADVERTISEMENT

# # #


हिजो उसो त, सामाजिक सञ्जालका अन्य माध्यमहरुमा समेत समस्या देखिएको थियो । तर, संसारभर तुलनात्मक रुपमा फेसबुक प्रयोगकर्ता बढि भएकाले फेसबुकसहितका अन्य साइट बन्द भएर फेरि सुरू हुँदासम्म फेसबुकका सिइओ मार्क जुकरबर्गले भने ६ अर्बभन्दा बढी अमेरिकी डलर गुमाइसकेका थिए ।

ब्लुमबर्गका अनुसार सोमबार फेसबुकको सेयर मूल्य ४.९ प्रतिशतले घटेको छ। मध्य सेप्टेम्बरयता मात्रै फेसबुकको सेयर मूल्य झन्डै १५ प्रतिशतले ओरालो लागेको हो।


ADVERTISEMENT

#
#


यसलगत्तै सेयरको मूल्यसँगै जुकरबर्गको सम्पत्ति पनि घटेको छ। यसअघि ब्लुमबर्ग बिलिनियर्स इन्डेक्समा उनीभन्दा पछि रहेका बिल गेट्सले जुकरबर्गलाई जितेका छन् । हाल जुकरबर्ग पाँचौं नम्बरमा झरेका छन्।

प्रतिकृया

प्रतिकृया