काठमाडौँ – अनौपचारिक विभाजन पछि प्रचण्ड–नेपाल समूहको नेकपाका अध्यक्ष बनेका माधव कुमार नेपाललाई कटाक्ष गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले चौतारीमा बसेर कोही अध्यक्ष हुन नसक्ने बताएका छन् ।

सोमबार नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को दाङमा आयोजित वृहत आमसभालाई सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टी छाडेर चौतारीमा बसेर आफूलाई अध्यक्ष घोषणा गरेकाले निर्वाचन आयोगले खत्तम पार्दिको टिप्पणी गरे । उनले भने, ‘केही मान्छेहरु पार्टी छाडेर, बैठकमा नआएर, चौतारीमा बसेर म अध्यक्ष भएँ भनेर घोषणा गर्दै हिंडेका छन् । त्यो पनि हिजो निर्वाचन आयोगले खत्तम पार्दियो, अध्यक्ष कोही भएका छैनौ भनेर ।’


ADVERTISEMENT

# # #


नेपाल दुई ठाउँबाट होरेर पनि जस्केलाबाट प्रधानमन्त्री भएको स्मरण गर्दै उनले केपी ओलीले निर्वाचन गराउँदैन भन्नेहरुका पछि नपर्न आग्रह गरे । उनले भने, ‘म त्यो बाटोतर्फ हिंड्दिनँ । अध्यक्षमा हारेपनि मैँलाई अध्यक्ष चाहियो भनेर क्यान क्यान गर्ने केटाकेटी जस्तो गरेको छु मैँले ?’

उनले प्रचण्ड–नेपाल समूहद्वारा आफूलाई पार्टीको साधारण सदस्यसमेत नरहनेगरी निष्कासन गरिएको कुरालाई हास्यास्पदका रुपमा अर्थ्याए । उनले भने ‘दुई चारजना मान्छे पार्टीको बैठकमा नआएर, विभिन्न रेस्टुराँ र बैंक्वेटमा बसेर केपी ओलीलाई पार्टीबाट, साधारणसभाबाट पनि निकाले रे । हाँस्न मन लागेन तपाईंहरुलाई यो कुरा सुन्दा ?’ प्रचण्ड–नेपाल समूह आफू बिरामी हुँदा गद्गद् हुने गरेको र भरसक केपी ओली यो पृथ्वीमै नरहे हुन्थ्यो सोच्ने गरेको उनले बताए । उनले भने, ‘तर, उनीहरुले भनेर हुनेवाला त होइन ?’

उनले सरकारका हरेक पाइलामा अवरोध खडा गरेपछि त्यस्ता तत्वहरुलाई जनतामार्फत दण्डित गराउन ताजा जनादेशमा पुगेको बताए ।

प्रतिकृया

प्रतिकृया